KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206263
nr 1520 6263
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1924, sjölandskap. Olja på pannå, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 februari 2023
kl 19:00:07
6/2 17:10:54
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg